Vajon hány olyan élethelyzet, kérdés, útelágazás jön szembe egy emberélet alatt, amikor falakba, vagy éppen kihívásokba ütközünk? Ki segít ilyenkor?

Nem ritka, hogy sokaknak szembesülni kell azzal, hogy a rendszer, mely körbevesz minket közel sem tökéletes, és nem tud mindenre megoldást kínálni. A szerencse azonban az, hogy mégis vannak, akik a kihívások közepette is megoldást, támogatást tudnak nyújtani, vagy éppen egy ötletből új rendszert, eszközt, közösséget tudnak létrehozni. Ők a Magyar Civilszervezetek (MACI). Munkájuk hiánypótló, éppen ezért a MACI legújabb kampányában is azt közvetíti, hogy tudja megváltoztatni az emberek életét egy civilszervezet.

„Az én történetem” videó kampány (http://sziamaci.hu/az-en-tortenetem/cikkek) már tavaly is nagy sikerrel mutatta be olyan emberek történetét, akik egy-egy civilszervezet segítségével tudtak változtatni a sorsukon. A második „felvonásban” újabb világok, újabb dilemmák tárulnak fel, s mikor, ha nem most igazán fontos belelátni abba, hogy hogyan alakítják a civilszervezetek társadalmunk, közösségünk életét.

Az első történet a kitartás és az akarat győzelméről szól: mit tehet egy vakon született ember, hogy a társadalom teljes jogú tagjaként, kiteljesedett életet élhessen? Az önmegvalósítás, a tanulás és a fejlődés szabadsága vajon mindenkinek alanyi jogon jár? Kriszti mindent megtett gyermekkorától kezdve, hogy ugyanolyan lehessen, mint kortársai, tanult és a Braille ABC elsajátításának köszönhetően rengeteget olvasott. Az igazi áttörést azonban egy alapítvány révén érte el, amikor megkapta a képernyőolvasó programmal felszerelt számítógépet. Kriszti egyetemet végzett, és szakfordítóként dolgozik, ráadásul épp az őt egykoron támogató szervezetnél. Másképp vajon ez sikerült volna?

És van-e kiút a cigánytelepről a gyermekeiért küzdő, drogfüggő anya számára? Ki nyújt segítő jobbot annak, akiről már a közvetlen környezete is lemondott? Lehet ennek a történetnek jó a vége? És mit tehet egy nyugdíjas, de még tanulni, tenni vágyó tanár, ha még szeretne valamit hozzátenni az életművéhez? Ki és hol támogatja ebben? Az idősek már tényleg senkinek sem kellenek? (Mindhárom film megtekinthető: https://www.facebook.com/sziamaci/)

Ezek a történetek „csak” példák a sorban. Ezek a történetek a civilszervezetek és az emberek – olykor pedig nyitott és tenni akaró vállalatok – egymásra találása során születnek nap mint nap körülöttünk. A MACI kampányának célja, hogy ezeken a sorsokon, közös eredményeken keresztül mutassa meg mennyire fontos helye, szerepe van a civilszervezeteknek a társadalomban. Hány olyan dologra nyújtanak segítő megoldást, ahol az államnak, az ellátórendszernek, vagy a piaci szektornak nincs már válasza, vagy éppen hogyan tudnak olyan új, innovatív dolgokat bevezetni világunkba, melyek aztán hétköznapjaink részévé válnak.

Mi a MACI?
A MACI a magyar civilszervezetek közösségét jelképező figura. A Magyarországon működő több tízezer civilszervezet tevékenysége rendkívül szerteágazó: munkájuk kiterjed a környezetvédelemtől az emberi jogokig, a szabadidő hasznos eltöltésétől a gyógyításig, a közösségépítéstől az oktatásig, a kultúrától a vallásos életig, a szegények megsegítésétől az ifjúsággal való foglalkozásig. A MACI kampány célja ennek a munkának a közérthető bemutatása, és megerősítése.
Segíthetünk egymásnak! A civilszervezetek a hétköznapokban is lehetőséget és esélyt kínálnak. Lehetőséget arra, hogy saját sorsunkat, életünket, környezetünket magunk is alakíthassuk, és esélyt arra, hogy ez sikeres is legyen. Keresse velük a kapcsolatot!

Bővebben:
http://sziamaci.hu/
www.facebook.com/sziamaci

hirdetés

Kormányablak hírek

A hírcsatorna nem található.

A Budapest rovat további hírei

Magyarország konzervatív sziget az európai progresszív liberális óceánban – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a CPAC Hungary konferencián csütörtökön Budapesten.
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján április 15. és 21. között 9200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel – közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti...
Átadták a megújult Sió-zsilipet kedden, az újjáépített Sió-zsilip közösségi térré alakított, parkosított egykori üzemi területe szerdától nyitva áll a közönség előtt.
A tartós álláskeresők elhelyezkedését segíti az 1,7 milliárd forint hazai forrásból megvalósuló program, amelyre hétfőtől lehet jelentkezni – mondta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)...
Az Észak-Pest és Dél-Buda közötti átszállásmentes villamoskapcsolatról indít kérdőíves társadalmi egyeztetést a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Sokkal több van ebben a városban! címmel mutatta be 101 pontból álló programját Vitézy Dávid, az LMP és a Vitézy Dáviddal Budapestért Egyesület által támogatott főpolgármester-jelölt pénteken...
A közbeszerzési eljárások szigorú szabályokhoz igazodnak, nincs ez másképp a földgáz vagy a villamosenergia beszerzésénél sem. Cikkünkben Miski György, a Greenergy Market Kft. szakértője gyűjtötte...
Megkezdődött kedden a központi szúnyoggyérítés, túlnyomórészt a lárvák elleni biológiai védekezés zajlik tavasszal – tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi...
Magyarországon minden évben április 16-án tartják a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját, arra emlékezve, hogy 1944-ben ezen a napon kezdődött a hazai zsidóság gettóba zárása.
Hétfőtől lehet jelentkezni az Ifjúsági garancia plusz programra. A program az Európai szociális alap plusz társfinanszírozásával, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz keretében...

A címlapról

Magyarország konzervatív sziget az európai progresszív liberális...
A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján április...
Átadták a megújult Sió-zsilipet kedden, az újjáépített Sió-zsilip...
A tartós álláskeresők elhelyezkedését segíti az 1,7 milliárd forint...
Az Észak-Pest és Dél-Buda közötti átszállásmentes...
Sokkal több van ebben a városban! címmel mutatta be 101 pontból álló...

Könyvajánló

Dr. Szántó Szilvia, a Budapesti Gazdasági Egyetem mentálhigiénés tanácsadója egy háromrészes regény után (Nárcisz-trilógia), idén elkészült a történethez tartozó terápiás könyvvel is, ami segít azoknak, akik a regény főszereplőjéhez hasonlóan átéltek érzelmi vagy más típusú bántalmazást.
„Az elmúlt 500 évben azok a nemzetek emelkedtek fel, amelyek a pénzt tőkévé alakították, feltaláltak és bevezettek új technológiákat, a társadalom széles rétegeinek adtak tudást, és teret adtak a tehetségek érvényesülésének” – többek között erre hívja fel a figyelmet legújabb kötetében Matolcsy György, majd hangsúlyozza: „A múlt sikerei azonban nem adnak pontos iránytűt, mert a történelem, benne a gazdaság törvényei döntő pontokon megváltoztak. Azokat érdemes követni, akik már a jövőből hozzák előre a működésüket, és már korunk gondolati forradalmára, ezen belül a fenntartható közgazdaság törvényeire építik működésüket.”
Megjelent a Pallas Athéné Könyvkiadó legújabb kiadványa.
A legnagyobb és legkomplexebb iparág az emberiség történetében.

Blogok, vélemények, olvasók írásai

A gyorsabb áthaladás ILLÚZIÓJÁNAK érdekében, kérjük fáradjanak az önkiszolgáló kasszákhoz!
Csütörtök este 6 óra, munka utáni bevásárlás, hatalmas sorok a kőbányai Sibrik Lidlben.
Átfógó, a teljes lakosságot célzó pénztárosképzést indítottak a kiskereskedelmi láncok Magyarországon.

Civil szervezetek, alapítványok, egyesületek hírei

Úgy érzed, hogy sok probléma nyomja a vállad? Olyan nehézségekkel küzdesz, amit senki nem ért meg? Úgy gondolod, hogy egyedül vagy ezekkel a gondokkal?
Több mint 7 évtizeden át volt Kispest lakosa a jeles tanárember, Pataki Gyula.
A Milestone Intézet idén is tanulmányi ösztöndíjat hirdet különösen rászoruló és/vagy roma tehetségek számára.


A hajhullás a 30-50 közötti férfiak 30%-át érinti, efelett az arány 50%-ra nő. Nem lehet csupán néhány kenc segítségével háborút viselni. Legyőzéséhez bizony műtétre van szükség, már amennyiben nem tudunk beletörődni a hajhullásba. Nézzük, mi történik a műtét során. (x)

A magyar szív örökre befogadta és intézményesítette a vajazó kést, mint univerzális eszközt, azonban a ház körüli teendőkre azért vannak ma már jobb, használhatóbb alternatívák.